UA-65130125-1 Gözlüklü Kitap: Gözlüklü Kitap: Harry Potter ve Lanetli Çocuk #1 (Kitap Yorumu)

26 Kasım 2016 Cumartesi

Gözlüklü Kitap: Harry Potter ve Lanetli Çocuk #1 (Kitap Yorumu)

 

Adı: Harry Potter Ve Lanetli Çocuk
Yazarı: J.K. Rowlıng , John Tıffany, Jack Thorne
Yayınevi: YKY
Çeviri: Sevin Okyay - Kutlukhan Kutlu
Sayfa Sayısı: 359
Puanım: 4/5SEKİZİNCİ HİKAYE.
ON DOKUZ YIL SONRA.


Beklediğimiz sona ulaştık ve elimizde serinin yeni kitabını tutuyoruz, yani ben tutuyorum, belki sizde tutuyorsunuzdur, neyse devam edeyim.

Blogumda ilk defa bir Harry Potter kitabı yorumlayacağım. ÇOK HEYECANLI!🙃

İlk olarak kapağından başlayayım. Mükemmel bir kapak tasarımı ama serinin diğer kitap kapaklarıyla uyum içinde değil. Belki zamanla değiştirirler ama değiştireceklerinide pek zannetmiyorum. Genellikle ön planda Harry'i görürdük ama bu sefer kendisi yan röllerde. Senin sonun böyle mi olacaktı Harry?

Serinin diğer kitaplarına benzemeyen Lanetli Çocuk pekte istediğim türden değildi. Sahne metni şeklinde olan yazımı beni kitabın ve olayların içine içine pek sokamadı. Yazımdan ötürü karakterlerin duygularını ve düşüncelerini pek fazla göremedik. Akıcılık bakımından çok hızlı ilerledi, olaylar olaylara. 

Harry'nin baba olması ve üstüne üstlük 40 yaşında olması, 'zaman ne kadar çabuk geçiyor be'!👴🏼

Konusu biraz zorlama geldi onun dışında bence kitap çok kötü değildi. O kadar gömdüm, sonrada 'bence kötü değildi' 😶, kabul ediyorum biraz zorlama geldi ama kendini heyecanla okutmayıda başardı. 

 
 
Keşke beklentilerimizin karşılığını veren bir kitap olsaydı. Rowling sana tesüf ederim iyi b*k yemişsin. Biraz emek harcayıp güzel bir kitap çıkarsaydın ortaya mükemmel olurdu. 

Neyse, her şeyden önce en azından seriyle ilgili bir kitap daha okuduk.

Fark ettim ki Voldemort'u bile özlemişim🤗 Harry'nin tablodan bile olsa Dumbledore'la konuşması. Severus'un da kitapta yer alması. İşte kitabın en güzel yanları bunlardı. Okuduğumda sevinip dans ettiğim yerler bunlardı. Yüzümde tebbessüm oluşturan yerler😌 
 
Eksikleri ve artılarıyla güzel bir kitaptı, Albus ve Scorpıus'un dostluğu bize yeni şeyler öğretti. Her zaman yeni şeyler öğreten seri bu seferde benliğini ortaya koydu.

Yakın zamanda vizyona giren, Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar? Filmine gidemediğim için ufak bir hüzün çemberi içindeyim ama sınavları olan bir insan ne yapabilir? Cevap veriyorum, hiçbir şey. Ders çalışabilir sonrada ders çalıştığı halde düşük not alabilir.😒 İnternetten izleyeceğim artık.Yorumumu okuduğunuz için teşekkür ederim. Takip etmeyi unutmayın🤗
 


2 yorum :

  1. Şimdi sen bu kitabı begenmedın mı yanı sonuc olarak benım kafam bıraz karıstıda :/

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Beğendim ama beklentimi pek karşılamadı diyelim :D

      Sil