UA-65130125-1 Gözlüklü Kitap: Gözlüklü Kitap: SİLBER- Rüyalar Kitabı #2 (Kitap Yorumu)

28 Mayıs 2016 Cumartesi

Gözlüklü Kitap: SİLBER- Rüyalar Kitabı #2 (Kitap Yorumu)


Kitabın Adı: Silber/ Rüyalar Kitabı 2
Yazar: Kerstin Gier
Kitabın Özgün Adı: Silber: Das zweite Buch der Traume
Çevirmen: Firuzan Gürbüz
Seri: 2
Sayfa Sayısı: 395
Tür: Fantastik
Yayınevi: Pegasus
Puanım: 4/5


Rüya kapılarının ardındaki gizem ortaya çıkıyor.

Liv zor durumdadır çünkü Gizemli, en özel sırlarını blogunda paylaşıp durur. Ama haber kaynağı nedir? Üstelik Henry de birdenbire yalanlar söylemeye başlamıştır ve Liv bunun sebebini öğrenmek için yanıp tutuşur. Tüm bunlar yetmezmiş gibi, geceleri sonsuz rüya koridorlarında kötücül bir varlık dolaşmaya ve Liv'in kardeşi Mia da birdenbire uykusunda gezmeye başlar.

Gecelerini kâbuslar, gizemli karşılaşmalar ve ortaya çıkarılması gereken sırlarla geçiren Liv, gündüzlerini ise entrikacı bir büyükannenin de dahil olduğu yeni ailesiyle ilgili sorunlarına ayırır. Peki, onunla uğraşmaktan bir türlü vazgeçemeyen eski düşmanları peşini bırakacak mı?


"Heyecanlı, sürükleyici bir gençlik romanı olmanın ötesinde arkadaşlık ve aşka dair etkileyici ve incelikli bir hikâye." 

-Katharina Sieckmann-


"Bir fantastik romana göre çok fazla gerçeklik barındırıyor. Bu da kesinlikle övgüyü hak ediyor." 

-Iris Alanyali-

Geçen ay birinci kitabını okumuştum şimdi ise beklemeden ikinci kitaba geçiyorum 😎 Şanslı mıyım ne? 

Öncelikle kapağından başlamak istiyorum. Ne kadarda sarılıp uyumak isteyeceğiniz türden bir kitap kapağı. İkinci kitabın kapağını daha çok beğendim nedense, renginden dolayı gibime geliyor. Cıvıl cıvıl ve kitabın içeriği ile ilgili spoi veriyor🌸

Özlediğimiz Silber kardeşler Sherlock'luğa devam ediyor. Ama hala Gizemli'nin kim olduğunu bulabilmiş değiller, bu üzücü. Yazar kitabın sonunda Gizemli'nin üçümcü kitapta açıklanacağını söylüyor, Allah razı olsun Kerstin. Bence Gizemli Emily gibime geliyor. Nedense o gıcık kızdan bunları bekliyorum ya da Florence olabilir. Birde Mia felan çıkıyormuş yok daha gizemliler. Yakışıklı Henry'nin sırları bir bir dökülmeye başlıyor. Arthur'da Anabel gibi kafayı sıyırmış durumda. Ups! Bunu söylemeyecektim 😂 Arthur'u ben insan olmaya başladı zannediyordum ama olmamış demek ki.
Liv ve Mia üvey büyükanneleriyle sorunlar yaşıyorlar ve başları büyük derde girecek. Üvey büyükanneden bende hiç hoşlanmadım. Kitap birinci kitaptan kat kat güzeldi ama olaylar birinci kitaptaki gibi soluk soluğa okuyacağınız türden değildi😑 O yüzden puanım biraz düşük olacak. Henry, yakışıklı karakterimiz bizden çok şey saklıyor. Ama artık yavaş yavaş sırları çözülmeye başladı. Annesi, babası, kardeşleri. Sırlarının ailevi sorunları olduğunu öğreniyoruz.

Silber ailesi yeni evlerinde sıkıntılar çekiyor ama artık orada kalacaklar. Çünküüüü🙃 Ernest, Liv'in annesine evlenme teklifi ediyor.

Anlayacağınız çok şaşıracağınız olaylar oluyor😶 Emily ve Grayson tarafında da şaşırtıcı şeylerle karşılaşacaksınız.

Anabel yine karşımıza çıkacak, iyice kafayı yemiş bir şekilde. Bu gıcık kızdan kurtulamayacağız. Belki Gizemli Anabel'dir. Bilemiyorum b*hta çıkabilir.
Jaguar!
Tavus Kuşu!

Kitabın anahtar kelimeleri😃

Kitabın sonunda ise sizi şaşırtacak bilgiler veriliyor. Yazar kitabın konusu gibi rüyalarda nasıl dolaşacağınızı anlatıyor. Bu konuyu daha araştırmadım ama gerçek olabilir mi? Sizde arkadaşınızın bir eşyasıyla yattığınızda onun rüyasına gidebilir misiniz? Yorumlarınızı bekliyorum.

Bu gece bu olayı deneyecektim ama hasta olduğum için direk uyumuşum. Olmadı yani 😑🔫 ama benim anlamadığım, belkide ben dün gece kapımdan dışarı çıktım ama hatırlamıyorum... Ya da arkadaşımın rüyasına bile gittim ama hatırlamıyorum. Neyse bu konuyu araştırıp daha net yazacağım. Bir dahaki kitapta görüşmek üzere🙃🙃

Puanım 4👍🏻


6 yorum :

 1. Rüyalarda seyahat he! Güzelmiş gerçekten adını çok duysamda henüz okuyamadığım bir kitap. Okumayı istesem de bir türlü sıra gelmedi ve daha bekleyen bir sürü kitabım var. Yorum için teşekkürler ve kalemine sağlık.

  Bu arada yazı boyutunu biraz büyütürsen ayarlardan güzel olacak sanki. Benim gibi yaşlı adamlar okuyamayabiliyor da :)

  YanıtlaSil
 2. blogunuz hayırlı olsun... bende kitap bloguma beklerim ... sevgiler...
  http://kelepirkitapci.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
 3. blog keşif etkinliğinden geliyorum, blogunuzu gfcde takibe aldım bende beklerim! sevgiler:') http://meleksalman.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil