UA-65130125-1 Gözlüklü Kitap: Gözlüklü Kitap: Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları (Kitap Yorumu)

5 Mayıs 2016 Perşembe

Gözlüklü Kitap: Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları (Kitap Yorumu)


Tür: Fantastik, Genç-Yetişkin, Gizem, Macera, Paranormal
Orijinal Adı: Miss Peregrine's Home For Peculiar Children
Kitabın Yazarı: Ransom Riggs
Yayınevi: İthaki Yayınları
Çeviri: Aslı Dağlı
Basım Yılı: 2015
Sayfa Sayısı: 400

Gizemli bir ada. Terk edilmiş bir yetimhane. Fazlasiyla tuhaf fotoğraflardan oluşan bir koleksiyon.

Tüm bunlar kurgu ile fotoğrafçılığı nefes kesici bir şekilde bir araya getiren ve unutulmaz bir okuma deneyimi sunan Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları romanında keşfedilmeyi bekliyor.

Yaşadığı korkunç aile trajedisi yüzünden Galler kıyılarındaki, dünyadan uzakta kalmış bir adaya yolculuk eden on altı yaşındaki Jacob, burada Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocuklar Yetimhanesi'nin yıkıntılarını keşfetmekle kalmayıp, Bayan Peregrine'in çocuklarının sadece tuhaf olmaktan çok daha fazlası olduğunun farkına varır.

New York Times bestseller listesinden 108 haftadır inmeyen, aklınızdan çıkmayacak eski fotoğraflar eşliğinde okuyacağınız Bayan Peregrine'in Tuhaf Çocukları, gölgelerde geçen bir macera arayan her yaştan okuyucuyu içine çekecek eşsiz bir roman.

"Gergin, duygusal ve tuhaf mı tuhaf bir ilk roman. Fotoğraflar ve metin birbirini tamamlayarak unutulmaz bir hikâye yaratıyor." 
-John Green, Kâğıttan Kentler ve Aynı Yıldızın Altında kitaplarının çoksatan yazarı-

"Bu, hipsterlar için yazılmış bir Harry Potter kitabı. Geçtiği dünyaya ve verdiği hisse bayıldım." 
-Felicia -Day-

"Fotoğraflar olmasa bile hikâye kendi başına yetermiş fakat fotoğraflar hikâyeye karşı konulmaz bir gizem ekliyor. Birinci gözden anlatı samimi, komik ve etkili. Serideki bir sonraki kitabı dört gözle bekliyorum." 
-Rick Riordan, Percy Jackson ve Olimposlular serisinin yazarı-Her yerde gördüğüm ve merak ettiğim  kitabı sonunda alma girişiminde bulundum. Kapağı ve içeriğiyle dikkat çeken 'Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları'ını iki gün içinde bitirdiğim ve harika bir kitap 🤗

İçindeki resimlerden konusuna kadar her şeyi çok beğeneceğinize inanıyorum çünkü ben gerçekten çok beğendim.

Öncelikle konusu gerçekten çok güzeldi ve resimler ise sizin daha iyi hayal etmenizi sağlıyor. Son sayfada, resimlerin bir kaç oynama dışında gerçek olduğunu okuyabilirsiniz ve resimlerin kim tarafından bulunduğunu. Yazarın, resimlere göre mi kitabı yazdığını yoksa kitabı yazdıktan sonra resimleri bulduğunu bilmiyorum ama gerçekten iyi düşünülmüş ve resimlerle desteklenmiş bir kitap.

Jacob, büyükbabasının geçmişiyle ilgili anlattıklarına inanmıyor ardından büyükbabası öldüğünde ise biraz geç olsada her şeyin farkına varıyor. Olaylar işte tam bu noktadan sonra patlak verdi. Ben aslında korku kitabı olarak düşünmüştüm -resimlerde cabası- ama tam tersine kendinizi maceranın içinde buluyorsunuz. 

İlk sayfalarında ne olduğunu tam anlamadım ama son sayfalarında ise nasıl bittiğini bile anlamadım. Bir anda bitti sanki. 

Gerçekten içine girebileceğiniz bir kitap. Yakın zamanda serinin ikinci kitabını da alacağım🙃

Bu arada kitabın filmide yakın zamanda çıkacak. Yakın zaman derken Eylül ayında. Bana soracak olursanız benim gözümde film tam bir fiyasko. Fragmanını izleyerek nasıl böyle bir kanıya vardın derseniz. Filmde ki hiçbir şey kitaptaki gibi değil. Emma, Emma değil. Öyle düşünün. Kitabı okumadan fragmanı izleseydim büyük ihtimalle beğenirdim. 

Bu kitabı tek kelimeyle açıklasaydım bu kelime kesinlikle 'tuhaf' olurdu. Bayan Peregrine'nin Tuhaf Çocukları okuduğum en ilginç ve tuhaf kitap.

Kitap göründüğü gibi pek pahalı bir kitapta değil. İyi okumalarrrr 😃👍🏻2 yorum :

  1. Elimde olan bir kitap ama bir süredir okuyamadım umarım yakın zamanda okurum :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Okumanı tavsiye ederim çok güzel ve iyi düşünülmüş bir kitap 😃 :)

      Sil