UA-65130125-1 Gözlüklü Kitap: Yabancı (Kitap Yorumu)-(Yabancı #1)

2 Nisan 2016 Cumartesi

Yabancı (Kitap Yorumu)-(Yabancı #1)             Kitabın Adı: Yabancı
             Orjinal Adı: Alienated
             Seri: 1/3
             Yazar: Melıssa Landers
             Çevirmen: Demet Orhan
             Sayfa Sayısı: 423
             Basım Yılı: 2014
             Yayın Evi: GO! Kitap
             Tür: Genç Yetişkin/Bilim Kurgu
             Puan: 4/5

GO! Kitap, size gerçekten sevebileceğiniz türde kaliteli kitaplar sunuyor, yani benim düşüncem o yönde. Yayın evinden aldığım ikinci seri, Yabancı'yı kitap fuarından beğenerek aldım ve yanında bonus olarak hem indirimi hemde büyük boy posteri kaptım! -heyyo-

Go Kitap'ın kapak tasarımlarıda bir o kadar güzel resimden de pişman olmayacağınız üzre. Kitaba gelecek olursak özetini okuduğumda biraz kaygılarım vardı ama kitabı okumaya başladığımda hemen bitirmek istedim. Sizi siz farkında olmadan kendisine bağlayabilecek büyülü kitaplardan birisi.

Cara okulun en zeki kızı ve Marcus'u okul birinciliği tahtından ederek zirveye yerleşiyor ama başına geleceklerden habersiz. Uzaylılar insanlarla iki yıl önce bağlantı kurdular ve öğrenci değişim programı sayesinde Dünya'ya geliyorlar. Şans bu ya -bence büyük bir şans- okul birincisi olan Cara eğer bir L'eihrli öğrencisi ağırlarsa hayallerindeki üniversiteye ücretsiz gidebilecek. 

Aelyx, yakışıklı ve zeki bir son sınıf öğrencisi olarak Cara'nın evine yerleşiyor. Olaylar bundan sonra patlak vermeye başlıyor. Dünya'da, insanların arasında zor zamanlar geçiren Aelyx'in yardımına Cara yetişiyor. 

Tabii herkes Aelyx'i sevecek diye de bir şey yok, Cara önce sevgilisinden sonrada en yakın arkadaşında oluyor, dolabına bırakılan çirkin içerikli notlarda cabası.

Şuana kadar spoi vermediysem iyi ilerliyorum demektir :D

Okulda ki herkes tarafında dışlanan Cara'nın artık tek dostu yakışıklı -ve yakışıklının altını çiziyorum:)- Aelyx, üstüne üstelik Cara ona sırılsıklam aşık.Özetimiz bu kadar şimdide yorumumuza gelelimmm. Ba-yıl-dım!

Uzun zamandır böyle kitaplar arıyordum ve sonunda buldum. Size temin ederim okumaya değecek bir kitap. Aelyx bazen beni sinir ediyordu ama iyi çocuk şimdi hakkını yemeyelim, güzel kızıda kaptı. İyiki iki kitabı birlikte almışım yoksa ikinci kitabı okumak için beklerdim. 

Gezegenler arasındaki farka çok şaşırdım mesela üreme konusuna, zaten olayların başlamasına sebep olanda buydu. Aelyx biz insanları çok güzel gömdü bu arada, gerçektende yaşadığımız gezegene iyi davranmıyoruz. Nankörüz.

Konuya direk gireyim, Marcus'tan nefret ediyorum. İkinci kitabı yeni okumaya başladım orada da sinir ediyor insanı. Gece düşündüm de eğer bu olaylar gerçek olsaydı bende herhalde L'özenti olurdum :D Aelyx'in peşinde dolanırdım felan.Spoi geliyor gençler!!!
Tori ve Eric'ten böyle bir şey beklemezdim. Kitabın sonuna kadar bekleyin sonunda hangi tarafta oldukları belli oluyor. Cara'nın, Eric ile ayrılmasına sevinmiştim ama bu kadar büyük bir kazıkta beklemezdim. Cara zaten zor günler geçiriyordu birde üstüne bu olay gelince tek dayanağı Aelyx oldu. En çok Cara'nın Aelyx'e yemek yapma çabasına girdiği ama yapamadığı bölümleri sevdim, güldüm çok iyiydi ve tabiikide 'Cah-ra' 😍
Yazarımızda kitabı gibi samimi birisi. Kitabın Türkiye kapağını çok beğendiğiyle ilgili Instagram hesabında bir video paylaştı. Bende çok beğendim kapağı :)


Puanım 4/5. 'O kadar beğendiysen neden 4 veriyorsun?' derseniz, daha iyi olabilirdi derim ama bu kitaplığımda çok hoş durduğu gerçeğini değiştiremez😃

Yorumumu okuduğunuz için çok teşekkür ederim eğer beğendiyseniz yorum bırakabilirsiniz :)
Bloguma üye olursanız da çok çok sevinirim.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder