UA-65130125-1 Gözlüklü Kitap: Gözlüklü Kitap; Harley Quinn- Şehrin Ateşlisi/Cilt1 (Kitap Yorumu)

29 Nisan 2016 Cuma

Gözlüklü Kitap; Harley Quinn- Şehrin Ateşlisi/Cilt1 (Kitap Yorumu)


Harley'ini gazla!
Coney Adası'nda Hızla Savrulan Tek Şey Siklon Değil...

En azından Harley Quinn şehre geldikten sonra. Gotham'ın en gözde sosyopatına işlek bir cadde üzerinde bir bina miras kalınca, Harley ucube gösterilerinin yapıldığı bu yerde kendini (tam anlamıyla) evinde hisseder. Ne yazık ki, Harley'nin başına konan ödülün peşinde olan kiralık katiller de bunun farkındadır.

Harley Quinn'den başka kim suçların damgasını vurduğu korunaksız Brooklyn'in beraberinde getirdikleriyle -Rus ajanlarıyla, yaşlılarla ve kıyasıya oynanan paten maçlarıyla- uğraşırken yine de duble acılı sosisli sandviç yemeye fırsat bulabilir ki?

HARLEY QUINN: ŞEHRİN ATEŞLİSİ'NDE yazarlar JIMMY PALMIOTTI & AMANDA CONNER, çizer CHAD HARDIN ve çizgi roman sektörünün en büyük yeteneklerinden oluşan bir takım ile beraber çok daha fazlası var. Ayağa kalkın ve büyük Quinn'i selamlayın. Bu ciltte Harley Quinn #0-8 arasındaki sayılar bir araya getirilmiştir.


Eğer Harley Quinn hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsanız Ezgi'nin Kanalı adlı Youtube kanalında bir video var linkini bırakıyorum.
https://m.youtube.com/watch?v=HFNcHRt4o1Y


Bu sene Ağustos 2016 girecek olan Sicide Squad filiminde en çok ilgi gören karakter olarak karşımıza çıkan Harley Quinn'i, Margot Robbie oynuyor. Fragmanlarını izlediyseniz gerçekten harika bir film bizi beklemekte 😱

Çizgiromana gelecek okursak. Doktor olduğu dönemde hastalarında birisi Harley'e dört katlı bir bina bırakıyor. Zaten Joker tarafından kendisine gönderilen bomba, kaldığı bodrumuda patlattığında artık kalacak yeri kalmayan Harley dört katlı binanın en üst katına yerleşiyor.

(Harley bence çok iyi bir insan😇 hayvanlara yardım ediyor. Çok tatlı. Nasıl anlatsam, insanlara kötü davranırken sadece kendi tarafını düşünüyor. Tam kafa dengi bir karakter Deadpool ile aynı evrende olsalardı kesin Joker'e s*ktiri çekmişti, hayır kesin yine peşinde dolaşıyordur.)


Gerçeğe dönecek olursak Deadpool evli ve Harley'in de Joker'den bir kızı var-her ne kadar Joker'in haberi olmasada-
Çizgiromanın hemen hemen her bölümünde Harley'in Joker'e olan aşkını görebilirsiniz 😍

Harley hemen eve taşınıyor ama binanın vergi borçları var. Ee onları kim ödeyecek beş parasız Harley mi? Borçların %45'ini kiracılar ödüyor ama kalan para için çalışmak lazım. Bu sırada da kendisini düzenlenen suikastler arttığında aslında birisinin onu öldürene yüklü bir miktarda para ödeyeceğini anlıyor. Parayı duyan herkes onun peşinde yani anlayacağınız başı büyük dertte. 

Çizgiromanın içeriğini çok fazla anlatmak istemiyorum ama konu Harley'in ölmesi karşılığında kimin para teklif ettiği. Evet, tam olarak bu olmasada konu buna dayanıyor.

Çizgi romanın sonunda bunu kimin yaptığını öğreniyorsunuz, ipucu verecek olursam bu kişi tahmin etmediğiniz birisi 😂 Bu sorunu çözerken Harley'e tabiiki de kankası Ivy yardım ediyor.


Kesinlikle sorunlu olan Harley'in birde 'Meyveli Turtası' var🤗😃 kendisi doldurulmuş bir kunduz, çok iyi anlaştıklarınıda söyleyebilirim.

Çizgiromana +52 sayfa daha eklenmesi çok iyi olmuş ama keşke 10 sayfa daha ekleselerdi. Sonu çok merak uyandırıcı bitti ._.

Vergi borcunu ödemek için Dr. Quinzel geri dönüyor. Bunun için soluk tenini boyaması gerek. Soluk teninin nedeni ise Joker'in onu Suicide Squad #3 Çizgiromanında bir asit tankına aymış olmasıdır. Neyse konumuza geri dönelim, Özgür Ruh Merkezinde terapist olarak çalışmaya başlıyor. Önce yaşlı bir kadın ardından da yaşlı bir amca için kolları sıvıyır. Ne iyi kız! Çok sevimli!


Harley şuan ise -çizgiromanda- 50'den fazla hayvanı ile dört katlı binasının en üst katında ve yoldaşı çekiçle beraber kalıyor, daha sonra ne olacağı ise belli değil. Üstelik hayvanların dışkı problemi de çözülmüş durumda! 

Paranızın her kuruşuna değecek! Şimdiden iyi okumalar, gülmek garanti👍🏻😃


Sizcede yakışmıyorlar mı? Neyse sustum. Olanaksız zaten 😑🔫Hiç yorum yok :

Yorum Gönder