UA-65130125-1 Gözlüklü Kitap: Senden Önce Ben (Kitap Yorumu)

17 Mayıs 2015 Pazar

Senden Önce Ben (Kitap Yorumu)
                    Kitabın Adı: Senden Önce Ben
                    Yazarı: Jojo Moyes
                    Sayfa Sayısı
480
                    YayıneviPegasus
                    Türü: Aşk/Dram
                     Puanım: 5/5

          


      Kitap Tanıtımı  


Birbirlerine aşktan başka verecek hiçbir şeyleri yoktu...

Yaşamın ince detayları Lou'dan sorulur. Otobüs durağıyla ev arasında kaç adım var? Çalıştığı kafeye gelip gidenler nasıl bir hayat yaşıyor? Parlak yeşil elbisenin altına ne renk külotlu çorap giyilir? Onda bu soruların hepsinin cevabı var. Kolayca mutlu olabildiği küçücük dünyasında bilmediği tek şey hayatın çok daha karmaşık soru ve cevaplarla dolu olduğu...

Geçirdiği motosiklet kazasıyla hayatı altüst olan Will uzun süredir karmaşık sorularla meşgul. Bu hayatta diğer insanları mutlu eden küçük şeyler ona biraz olsun keyif vermiyor. Çevresindeki tüm renkler birden griye dönmüş ve böyle bir umutsuzluk içindeyken yapabileceği tek şeyin hayatını sonlandırmak olduğunu düşünüyor.

Peki, asık suratlı, aksi ve geçimsiz Will, Lou'nun rengârenk yaşamıyla karşılaşırsa neler olur? 

Mucizelere inanmıyorsanız durup bir kez daha düşünün...
 
Kitapla İlgili Yorumlar


"Sakin Son Bölümleri Otobüste Giderken Okumayin. Ağlamamak için kendinizi tutmaya çalışırken bir enkaza dönüşebilirsiniz." 
Tracy Williams

"Bu kitabı okuyunca duygudan duyguya koşacağınız bir lunaparka girmiş gibi oluyorsunuz. Okurken dünyayı ve zamanı durdurmak isteyeceksiniz."  
Dooster

"Arkadaşların elden ele dolaştıracağı bir roman olacak. Moyes karizmatik, gerçekçi ve çarpıcı karakterler yaratmayı çok iyi biliyor." 
The Independent

"Sizi bu kadar içine çekecek başka bir kitap bulmanız çok zor. Yıllardır okuduğum en güzel kitap."  
Gill B. 

"Bu hikâyeyi kitap bittikten çok uzun bir süre sonra bile hatırlayacak, her daim yanınızda taşımak isteyeceksiniz."  
Romantic Book Lover
  
        Benim Yorumum :)


Ben hayatımda boyle ağladığımı hatırlamıyorum. Son 100. Sayfada artık dayanamadım ağlamaya başladım. Will bunların hiç birini haketmiyordu. İkisinin çağresizliğine ağladım en çokta. Konusu mühteşemdi. Her sayfasında okuyucu yeniden doğuyor. 

Lou'nun yerinde olsam kendimi nasıl hissederdim diye düşünmekten duramadım. Will'in felçli olması, bile bile kendini öldürmesi. 

Hüzünler ve çaresizlikler arasında ikisininde yüzünün gülmesi en mutlu olduğum şeydi :)

Ben filminin çekileceğini düşünmüştüm ama çekmediler. Aynı Yıldızın Altında'dan daha çok hakettiğini düşünüyorum ama filminin çekilmemeside bir taraftan iyi oldu çünkü kitaptaki duyguyu aktaramamaları yüksek bir olanak.

Kitabın duygu aktarması muhteşemdi. Konusu muhteşemdi. Kitap tamamen muhteşemdi. Tavsiye ediyorum. Ben bide bu kitabla ilgili kompozisyon yazmıştım :D  o kadar etkisinde kaldım ki her akşam yatmadan önce bir posta ağlıyordum :D neyse haha:D


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder