UA-65130125-1 Gözlüklü Kitap: Bir Türk Masalı Duygu (Kitap Yorumu)

16 Mayıs 2015 Cumartesi

Bir Türk Masalı Duygu (Kitap Yorumu)


 
                             
   
                                        Kitap Adı: Bir Türk Masalı Duygu
                                       Kitabın Yazarı: Işıl Parlakyıldız
                                       Yayınevi: Müptela
                                       Sayfa Sayısı: 662
                                       Türü: Dram/Aşk
                                       Puanım: 4,5/5     Kitap TanıtımıAnne sıcaklığı, baba emniyeti olmayan bir dünyada ayakta kalmaya çalışan kırılganlık abidesiydi Duygu. Üç yoldaşı vardı onu taşıyan. "Develerim" derdi onlara. O develer ki İstanbul'un en arızalı tipleriydi. Her ne kadar bela makinesi olsalar da Duygu için tek bir gerçek vardı;

                                             "Bekir candı, Ali kandı, Sedat aşktı." 

Ve hayat onlar için bir duadan ibaretti. İyiyim…iyiyiz… biz hep iyi oluruz. Güçlü olmayı en zorlu yollarda öğrenmiş dev bir çınardı Sedat. Hayatta yorulmuş, aşktan ?çoktan vazgeçmişti. Yüreğini ördüğü çelik duvarlar arasına saklamış acımasız bir adamdı o. Acılarla ?atılmış düğümlerin arasında filiz verebilir miydi aşk? Meleği şeytana döndürüp, şeytanın ruhunu ele geçirebilir miydi aşk?

                                       


           Kitap Yorumum :)


Kitabın konusu çok iyi düşünülmüş, kitap kendisini okuyan insanı hemen içine alıyor. Keyifle okunulacak bir kitap.Kitaplığımda Türk yazar çok fazla yok ama okuduğum kitapların hepsi çok güzel ve okuyucuyu direk olayların içine çekiyor. 
            


                                                                                Aşırı  Spoi İçerir   !!!


      Duygu çok güölü bir kızdı ve Sedatla yakışyıklarını düşünüyorum ve Sedat demişken ohöm ohöm :D  burayada bir Sedat fırlatabiliyor muyuz? Olmuyor mu? Peki Ali'm ya da Bekir ? Off !

Bu develere bayıldım :D Senem'den ise bir o kadar tiksindim ama onun yaşadıklarınada üzülmedim değil. Duygu'nun yaşadıkları yanında Senem'in yaşadıkları bir hiç ama ikisinide yaşamak istemezdim. Kitapta dördünün birbirlerine içten bu kadar bağlı olmaları insanı derinden etkiliyor. 

Okumanızı tavsiye ediyorum. :D      Pandalı puanım :D 🐼 4,5 'tan 5 Hiç yorum yok :

Yorum Gönder