UA-65130125-1 Gözlüklü Kitap: Alera ; Prenses'in Mirası (Kitap Yorumu)

18 Mayıs 2015 Pazartesi

Alera ; Prenses'in Mirası (Kitap Yorumu)


                  Kitabın Adı: Alera; Prenses'in Mirası #1
                  Kitabın Gerçek Adı: Legacy          
                  Yazar: Cayla Kluver
                  Çevirmen: Mine Akman
                  Sayfa Sayısı432
                  Yayınevi: Pegasus
                  Seri Sayısı: #3 
                  Türü: Aşk
                  Puanım: 3,5/5

     Kitap Tanıtımı


Hytanica Prensesi, on yedi yaşındaki Alera'nın tek bir görevi vardır: Ülkesinin müstakbel kralıyla evlenmek. Ancak babasının seçtiği damat adayı, genç kızı umutsuzluğa sürüklemiştir.


Krallığının en büyük düşmanı olan ülkeden gelen mavi gözlü genç adamın, saray muhafızları tarafından tutuklanması, Alera'yı hem korkutur hem de meraklandırır. Ancak genç kız, gizlice buluşmalarının iki ülkenin de üzerine bir gölge gibi çöken karanlık mirası ortaya çıkaracağından habersizdir.

Saray entrikalarıyla dolu bu büyülü dünyada sadakat sınanacak ve cesaret yeterli olmayacaktır. Alera'nın değer verdiği her şey savaşa sürüklenirken, aşk belki de krallığın sonunu getirecektir...
  Kitap Hakkındaki Yorum 


"Alera'nın duygusallığı ve inatçılığı ilginizi çekecek, o zor seçimler yaparken empati kuracaksınız. Yaklaşan savaşın kara bulutları, gizemli geçmişlere sahip karakterler ve hüzünlü son, bir devam kitabına göz kırpıyor."
-Booklist-     Kitap Hakkındaki Yorumum :)


Ben kitabı beğendim bu açık ama kuzenlerime tavsiye ettim onlar sıkıldım dediler. Kabul ediyorum ilk sayfaları sıkıcıydı ama 90. Sayfadan sonra güzelleşmeye başladı. Ben ikinci kitabın çıkması bekliyodum oda yakın bir zaman içinde çıktı, aldığım zaman serinin 2. Kitabının  yorumunu da atarım:)

Bunu baştada belirttim ben kitabı beğendim ama şimdi arada kopukluklar varmıydı vardı, küçük küçük oda sıkıcı olmasını sağladı. Eksilerinden çok artıları daha fazlaydı kitabın. 
   
              Spoi İçerir !! 


Mesela ben o ata binme bölümlerine hasta oldum :D Narian zaten ayrı bir olaydı ! :D kitabın genel akış hızı çok iyiydi. Ben kitabı beğendim ama tavsiye ettiğim kuzenim beğenmedi ama olsun:D Çok nadir kitaplarda kendinizi karekterin yerine koyabiliyorsunuz ve bu kitapda öyleydi. Sıkıcı taraflarıda olduğu için puanı düştü :( PANDALI PUANIM :D 3.5'tan 4 


Hiç yorum yok :

Yorum Gönder